Karwia i okolice

Karwia

Piękna, letniskowa miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim, 5 km od Jastrzębiej Góry.  Zachwyca czystą, szeroką, piaszczystą plażą, która zyskuje jeszcze większy urok poprzez sąsiedztwo z sosnowym lasem, gdzie można wybrać się na spacer lub jogging. Tutejszy klimat sprzyja również wycieczkom rowerowym. Zaliczana do najpiękniejszych plaż w Polsce.

Karwia była dawniej osadą rybacką. Dzisiaj przyjeżdżają tu turyści z całego kraju oraz Europy. Trudno im się dziwić, znajdują tutaj idealne miejsce na relaks i wypoczynek. Wokół można podziwiać bogactwo zabytków, niezwykłych pomników przyrody, cudownych nadmorskich krajobrazów. Można wybrać się do Trójmiasta, Gniewina, czy w okolice Białogóry, Łeby itp. Turystów przyciągają także liczne atrakcje Półwyspu Helskiego.

Co warto zobaczyć w okolicy?

Ostrowo – zabytkowa chata z XVIII wieku. Drewniana wieża z widokiem na Bielawskie Błota oraz okolice. Zobaczyć można także naturalne źródło wybijające z Kępy Ostrowskiej.

Krokowa – piękny zabytkowy zamek , była siedziba rodziny von Krockow, muzeum i warta poznania atrakcja turystyczna Północnych Kaszub. Tutaj można zachwycić się  lokalną kuchnią. Restauracja jest przyjazna także dzieciom i oferuje menu dla najmłodszych. Ścieżka rowerowa na trasie linii kolejowej Swarzewo- Krokowa.

Żarnowiec – kompleks klasztorno-kościelny.

Dębki – dawniej wioska rybacka, obecnie nadmorska miejscowość wypoczynkowa z piekną plażą.

Władysławowo – znana turystyczna miejscowość, liczne zabytki, pomniki. Warto podziwać widok z wieży widokowej. We Władysławowie znajdują się firmowe sklepy, w których można zaopatrzyć się w swieżą oraz wędzoną rybę.

Jastrzębia Góra – słynny obelisk „Gwiazda Północy”, wyznacznik najdalej wysuniętego punktu na północ Polski oraz unikatowe wybrzeże klifowe.

Rozewie – latarnia morska i Muzeum Latarnictwa Morskiego.

Puck – Port Rybacki w Pucku, nowoczesny, port jachtowy, molo w Pucku, Muzeum Ziemi Puckiej, Gotycka Fara p.w. św. ap. Piotra i Pawła, Stary Rynek o unikatowej formie, w porcie rybackim słupek na pamiątkę ważnego historycznego wydarzenia-zaślubin Polski z Morzem, pomnik gen. Józefa Hallera. Park im. Feliksa Nowowiejskiego, nadmorska ścieżka rowerowa od Pucka, przez miejscowości : Swarzewo, Władysławowo, Jastarnię do Juraty- z niezapomnianym widokiem wzdłuż Zatoki Puckiej.

Mierzeja Helska (Półwysep Helski) – sporty wodne i liczne atrakcje turystyczne. Fokarium w Helu.

Białogóra – stadnina koni, mini-golf, plaża, las.

Gniewino – wieża widokowa „Kaszubskie Oko”, czterogwiazdkowy Hotel Mistral Sport w Gniewinie.

Wejherowo –  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie.

Nadole – Skansen „ZAGRODA GBURSKA I RYBACKA W NADOLU” – Oddział Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy.

Mechowo – Groty Mechowskie (jaskinia we wsi Mechowo, gmina Puck).